Jesteś tu:Biskupczanie / Krzysztof Malinowski - żeglarz, kompozytor, piosenkarz

Krzysztof Malinowski - żeglarz, kompozytor, piosenkarz


Wstawiony przez admin 27 czerwuec 2002

Krzysztof Malinowski

Miałem okazję spotkać się i porozmawiać z Krzysztofem Malinowskim, byłym mieszkańcem Biskupca, który wyjechał 15 lat temu do Kanady. Krzysztof Malinowski obecnie żeglarz, gitarzysta, wokalista, aranżer, autor wielu piosenek żeglarskich, uczestniczył w festiwalach i koncertach piosenki żeglarskiej w USA, Kanadzie i Polsce (m.in. "Shanties" w Krakowie i "Szanty w Giżycku" ). Zdobył Grand Prix festiwalu "Knaga 2001" w Toronto. Twórca i organizator festiwalu piosenki żeglarskiej "Zimowe Szantowanie" w Hamilton w Kanadzie.

Aktywnie działający na kanadyjskiej ziemi, założyciel żeglarskiego klubu "Zawisza Czarny" , który w ciągu kilku lat odniósł spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Do jednych z nich można zaliczyć m.in. czwarte miejsce w klasie łodzi turystycznych i złoty medal za pierwsze miejsce w rejsie długodystansowym na Międzynarodowych Mistrzostwach Świata klasy "Micro", które w 1999 roku odbyły się w Gdyni.

Co roku organizuje zloty żeglarzy polonijnych pod nazwą Żagiel. Są to dwudniowe spotkania żeglarzy niemal z całego kontynentu amerykańskiego. Miejscem zlotu jest pięknie położony (tuż nad jez. Ontario) ośrodek polonijny o nazwie Place Polonaise. To właśnie tam dzięki uprzejmości Związku Polaków w Kanadzie mają swoją bazę. Jedną z głównych atrakcji takich zlotów są naturalnie regaty.

Sentymenty i wspomnienia pozostają. Rodzinne miasta są jak magnes, przyciągają z najdalszych zakątków świata. Specjalnie dla Biskupiec Online otrzymałem egzemplarz przedpremierowej płyty z autorskimi piosenkami żeglarskimi p. Krzysztofa. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, niedługo zostanie wydana płyta w Polsce, którą już teraz możecie przesłuchać w fragmentach. Piosenki zostały odgrywane wcześniej przez rozgłośnie radiowe w New York i Toronto, teraz mogą Państwo przesłuchać wybrane fragmenty na stronie Biskupiec OnLine.

Wszystkie utwory do ściągnięcia ze strony:
www.krzysztofmalinowski.com

krzysztof-malinowski-plyta

Słowa, muzyka i aranżacje KRZYSZTOF MALINOWSKI
Krzysztof Malinowski - śpiew, git. akustyczna, gitara basowa, harmonijka, instr. perkusyjne, Kasia Malinowska - śpiew (6,8,10), flet, Andrzej Korycki - gitara (2,7,13) chórki(1), Piotr Ruszkowski - mandolina (3,10), Jola Korycka - chórki (1)

Serdecznie dziękuję:
Andrzejowi Koryckiemu ("Stare Dzwony") za udostępnienie swojego studia. Za okazaną mi życzliwość i wiarę w to co robię, cierpliwość, domową atmosferę podczas nagrywania tej płyty i fantastyczne solówki w piosenkach "A może tak coś z grilla?, "Nie rzucam stów na wiatr" i "Wszystko było".
Kasi Malinowskiej - za talent, fletowe brzmienia i odjazdowe interpretacje piosenek - "Żeglarski wór", "Pieśń dla samotnego żeglarza" i "Bezduszna cisza".
Piotrowi Ruszkowskiemu - ("Mechanicy Szanty") za opiekę w Warszawie i folkową mandolinę w piosenkach - "l tylko wiatr" oraz "Bezduszna cisza".

Joli Koryckiej, za typowo polską gościnność, anielską cierpliwość i nigdy nie wysychające źródełko z żubrówką...!
Michałowi Pańczyszynowi za okazaną odwagę pożyczając mi swoją gitarę basową.

Nagrań dokonano w Żyrardowie w lutym 2002 roku. Realizacja nagrań: Andrzej Korycki

Kontakt elektroniczny: kmalinowski@hotmail.com tel. 905 634 8215

Damian Wołejszo

Reklama


Tłumaczenia