Jesteś tu:Informacje / Inne / Podwójna pompa

Podwójna pompa


Wstawiony przez admin 29 maj 2006

Otwarcie wyremontowanego amfiteatru

Deszcz nie wystraszył mieszkańców Biskupca, którzy tłumnie przybyli na otwarcie wyremontowanego amfiteatru. Zabawa przy występach lokalnych zespołów i gwiazd trwała prawie do północy.

Takiej frekwencji na otwarciu świeżo wyremontowanego amfiteatru w Biskupcu mało kto się spodziewał.
- Do samego końca bałem się, że może nie wyjść, ale zabawa była przednia i trwała do północy - cieszy się Marek Domin, burmistrz Biskupca.
Przez amfiteatr, który 1 maja przeszedł prawdziwy chrzest bojowy, przewinęło się od kilkuset do nawet półtora tysiąca osób!
- Deszcz trochę nam pokrzyżował szyki i rozpędził towarzystwo, ale gdy tylko znowu się rozjaśniło, ludzie wrócili - mówi Zbigniew Szczypiński, dyrektor Biskupieckiego Domu Kultury.

Urozmaicony program

Jak żartobliwie mówi Szczypiński, otwarcie amfiteatru odbyło się z podwójną pompą.
- Była pompa artystyczna, ale była też pompa z nieba - śmieje się Szczypiński. - Amfiteatr nadspodziewanie dobrze przeszedł tę ostatnią.
Na majówkę do amfiteatru przyszli i młodzi, i starsi mieszkańcy. 400 plastykowych krzesełek zapełniło się błyskawicznie. Dużo osób stało i podziwiało występy z placyku. Inni zasiedli przy stolikach i pod parasolami nowej kawiarenki. Na otwarcie zagrała Miejska Orkiestra Dęta z Olsztyna. Potem na scenie pojawiły się lokalne zespoły: El, Wrzos. Stróżki Węgojskie i zespoły taneczne z BDK. Wieczorem zagrały gwiazdy, czyli jazzujący Zbigi Band i rockowy Golden Life. Publiczność bawiła się wyśmienicie - Staraliśmy się tak urozmaicić program, żeby dla każdego było coś miłego - wyjaśnia Zbigniew Szczypiński.

Muszelka i Domino

W trakcie majówki przeprowadzono także konkurs na nazwę amfiteatru. Wśród publiczności przemykali pracownicy BDK z urnami, do których można było wrzucać kupony z propozycjami. Po odczytaniu ponad 200 kuponów okazało się, że na widowni oprócz mieszkańców Biskupca zasiedli też goście z Warszawy. Olsztyna, Gdańska, Krakowa, Ostródy i Giżycka. Widownia popisała się inwencją, bo wśród proponowanych nazw dla amfiteatru były. m.in. Park Rozrywki, Kopuła Marzeń, Zielona Budka. Muszelka. Biskupiecka Muszla czy... Domino.
- Ludzie wykazali się ogromnym poczuciem humoru, było wesoło - śmieje się Marek Domin. - Ostateczna decyzja o wyborze nazwy zostanie podjęta po konsultacjach.
Za uczestnictwo w konkursie rozlosowano 45 nagród wśród publiczności, min. kupony na ciastka, słodycze i kiełbaski. Przypomnijmy, że remont amfiteatru kosztowa! około 2 mln złotych. 75 proc. wartości inwestycji pokryła Unia Europejska (środki ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego).

Kolejne imprezy

Mieszkańcy Biskupca i okolic już teraz mogą rezerwować sobie czas na kolejne imprezy w pięknym amfiteatrze. Już za niespełna miesiąc, 4 czerwca, w amfiteatrze odbędzie się impreza z okazji ludowego święta. Wystąpi wiele lokalnych zespołów. Natomiast już 9 czerwca kolejne, duże wydarzenia. W amfiteatrze odbędzie się wojewódzkie podsumowanie Dni Rodziny z atrakcyjnym programem. Gwiazdą wieczoru ma być Krzysztof "Jary" Jaryczewski z funkowo-rockowo-bluesowym zespołem Jary Band. Przypomnijmy ze Jary to byty wokalista i muzyk Oddziału Zamkniętego.

Źródło: Radosław Paździorko, Tygodnik "Nasza Warmia"

Reklama

Tłumaczenia