Jesteś tu:Informacje / Inne / Ciepło, ciepło, czyli jesteśmy w szkole

Ciepło, ciepło, czyli jesteśmy w szkole


Wstawiony przez admin 26 marzec 2009

Wymiana instalacji grzewczej, docieplenie budynku, uszczelnienie dachu i montaż nowych okien – to bilans zakończonego niedawno remontu w Zespole Szkół w Biskupcu. Inwestycję wartą niespełna 1,2 mln zł sfinansował organ prowadzący szkoły – Powiat Olsztyński.

Budynki ZS w Biskupcu to częściowo obiekty zabytkowe, a to oznacza, że wszelkie modernizacje muszą być prowadzone pod nadzorem konserwatorskim. Takie inwestycje prowadzi się najtrudniej. Społeczność szkolna długo czekała na remont z prawdziwego zdarzenia. - Bardzo się cieszę, że wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. – Ta modernizacja to element naszej strategii inwestowania w infrastrukturę prowadzonych przez powiat szkół, tak by podnosić ich konkurencyjność wobec placówek olsztyńskich. "Gruba" sprawa Prace zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku, a zakończyły kilka tygodni temu. - Wymieniliśmy instalację grzewczą, ociepliliśmy jeden z budynków, uszczelniliśmy pokrycia dachowe, a w łącznie 129 oknach wymieniliśmy stolarkę na nową drewnianą – wymienia Krystyna Mathoes, dyrektor wydziału inwestycji olsztyńskiego starostwa.

– Wartość prac wyniosła 1,17 mln zł. Społeczność szkolna jest zadowolona z efektów modernizacji. - Każdy odczuwa zmianę na lepsze, zrobiło się i cieplej i bardziej estetycznie – ocenia Krzysztof Karmazyn, dyrektor ZS w Biskupcu. – Dawno nie było u nas tak "grubej" sprawy. Uczniowie też to chyba doceniają, bo jak do tej pory nie odnotowaliśmy żadnego przypadku dewastacji. Argument dla gimnazjalistów Kierownictwo szkoły chciałoby kontynuować prace remontowe w przyszłości, ale – jak zaznacza – wszystko zależy od finansów. - To, co możemy sami, np. pomalować korytarze, robimy we własnym zakresie – dodaje dyrektor Karmazyn. Z inwestycji cieszą się również władze Biskupca. - Dzięki niej siedziba zespołu szkół osiągnęła znakomity standard – podkreśla Elżbieta Samorajczyk, burmistrz Biskupca. – Z pewnością może to być kolejny argument dla uczniów biskupieckich gimnazjów, by zamiast kontynuować naukę w Olsztynie, jednak zostać i uczyć się dalej w Biskupcu. Na 18 marca w szkole zaplanowano uroczysty odbiór prac z udziałem przedstawicieli władz województwa, powiatu i gminy.

Radosław Paździorko. Przegląd Warmiński nr 3(22) 03/2009. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Reklama


Tłumaczenia