Jesteś tu:Informacje / Inne / Pięć wsi z powiatu z nagrodami

Pięć wsi z powiatu z nagrodami


Wstawiony przez admin 01 maj 2010

Pięć wsi z powiatu z nagrodami

Ciekawe festyny i imprezy oraz poprawa infrastruktury i estetyki swoich "malutkich ojczyzn" – na takie działania mogą liczyć mieszkańcy pięciu wsi z terenu powiatu, którym Zarząd Województwa przyznał pieniądze w konkursie "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla". Nagrody pieniężne trafi ą do: Purdy, Bredynek, Frączek, Brąswałdu i Naterek. Decyzja o rozstrzygnięciu konkursu "Aktywa Wieś Warmii, Mazur i Powiśla" została podjęta na posiedzeniu Zarządu Województwa 6 kwietnia.

- Naszą decyzję musi jeszcze formalnie zaakceptować Sejmik Województwa na najbliższej sesji – wyjaśnia Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa. – Miło mi poinformować, że nagrody pieniężne w konkursie trafi ą do pięciu wsi powiatu olsztyńskiego. Pieniądze otrzymają: Purda, Bredynki w gminie Biskupiec, Frączki i Brąswałd w gminie Dywity i Naterki w gminie Gietrzwałd.

Purda i Bredynki otrzymają po 8 tys. zł, a Frączki – 5 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę infrastruktury i estetyki trzech wsi. Z kolei Brąswałd i Naterki otrzymają po 4 tys. zł. W Brąswałdzie pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie Kiermaszu Warmińskiego, a w Naterkach na letni festyn pod hasłem "Naterki – razem z kulturą i tradycją". Pieniądze w konkursie "Aktywna Wieś" dostaną łącznie 44 wsie z regionu.

Źródło: JaN, Przegląd Warmiński nr 4(35) 2010. Powiat Olsztyński.

Reklama

Tłumaczenia