Jesteś tu:Informacje / Inne / Nowe oblicze parku miejskiego w Biskupcu

Nowe oblicze parku miejskiego w Biskupcu


Wstawiony przez admin 12 wrzesień 2010

Nowe oblicze parku miejskiego w Biskupcu

W najbliższym czasie park miejski nad rzeką Dymer zmieni swoje oblicze. Projekt zagospodarowania składa się z kilku części, z czego każda dostosowana jest do różnych odbiorców. Zwrócono uwagę przede wszystkim na potrzeby mieszkańców Biskupca.
Projekt zakłada budowę dodatkowego oświetlenia, mającego na celu ulepszenie komunikacji i podkreślenie walorów poszczególnych stref. Na większej części terenu parku znajdzie się nowa nawierzchnia z kostki brukowej. W projekcie uwzględniono roślinność średnią i niską w postaci krzewów, bylin, wrzosów, łąk kwietnych - w celu stworzenia wielopiętrowości z zielenią już istniejącą. Dodatkowo znajdą się tu elementy małej architektury - altana, drewniany podest, brama wejściowa, pergole, siedziska, podesty, stojaki dla rowerów.

W jednej z ośmiu części parku powstanie ogród nauki i zabawy – "bawiąc-uczyć". Centralną częścią będzie labirynt z bukszpanu oraz ściana do wspinania. W tej części powstaną także tablice ze zdjęciami archiwalnymi oraz konstrukcje z fragmentami pni czy kory poszczególnych gatunków drzew. Integracyjny plac zabaw dla dzieci pomieści takie urządzenia jak: kolejka linowa, karuzela tarczowa, równoważnia na sprężynach, ściany wspinaczkowe.

Przejście do kolejnej części parku podkreśla brama japońska. Kolejnym interesującym elementem jest altana drewniana skierowana zarówno do odbiorców indywidualnych jak i szkół czy ośrodków w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Do organizacji występów, pokazów, kulturalnych spotkań służyć będzie drewniany "podest-amfiteatr". Wiążącym elementem są tutaj siedziska w postaci falistych linii nawiązujących do płynącej rzeki.

W jednej z części parku znajdzie się "kamienny kręg" - głównym elementem będzie tu okrąg żwirowy. Dodatkowo całość dopełnią głazy z wysoką roślinnością trawiastą. Ciekawym pomysłem jest również "Ogród cienia" z roślinnością cieniolubną. W parku zaplanowano również miejsce na rzeźby lokalnych twórców.

Reklama






Tłumaczenia