Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Finał Wojewódzki Konkursu o "Laur Złotej Rybki" - rozdano nagrody

Finał Wojewódzki Konkursu o "Laur Złotej Rybki" - rozdano nagrody


Wstawiony przez admin 27 lipiec 2001

Już po raz dwudziesty pierwszy Biskupiecki Dom Kultury gościł najlepsze teatry i kabarety z terenu całego województwa.
W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych o "Laur Złotej Rybki" - Biskupiec'2001 udział wzięło 59 zespołów z całego warmińsko - mazurskiego regionu. Po eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Ośrodkach Kultury w Jezioranach, Lasecznie, Sępopolu i Węgorzewie, przyszedł czas na finał.

8 czerwca na deskach DBK wystąpiło 11 zespołów z 12 zakwalifikowanych do decydującej batalii o tegoroczne laury. Jury pracujące w składzie: Andrzej Fabisiak (wicedyrektor Teatru im. Jaracza w Olsztynie) - przewodniczący, Jolanta Juran - felietonistka "Gazety Olsztyńskiej" oraz Adam Hajduczenia - aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, miało nie lada problem. Po burzliwej i owocnej dyskusji postanowiło:

- "Laur Złotej Rybki" przyznać teatrowi AWANTURKA za Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ełku za program APLI PAPLI BITEN BLAU - młodzi aktorzy otrzymali nagrodę Urzędu Marszałkowskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie
- "Laur Srebrnej Rybki" otrzymał kabaret ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim za program PIERWSZY ROZBIÓR SZKOŁY - dziewczęta i chłopcy z Lidzbarka otrzymali nagrodę Starosty Olsztyńskiego
- "Laur Brązowej Rybki" przypadł w udziale teatrowi SPOD TABLICY z Gminnego Ośrodka Kultury w Baniach Mazurskich za program DZIADY SZKOLNE - teatr otrzymał nagrodę Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Olsztyńskiego

To były główne nagrody. Tradycji stało się jednak zadość i z Biskupca żaden zespół nie wyjechał z pustą ręką.
Nagrodę Związku Gmin Warmińsko - Mazurskich za oryginalną inscenizację "Leśnej przygody" otrzymał teatr BĄBELEK ze Sz. P. Nr 3 w Ostródzie.

Nagrodę Burmistrza Biskupca za oryginalną wizję plastyczną spektaklu "To nie takie proste" przyznano teatrowi DO PRZODU ze Sz. P. i Gimnazjum w Lipinkach, gm. Biskupiec Pomorski.

Nagrodę Dyrektora ZASP w Biskupcu otrzymał Zespół URWIS ze Sz. P. w Bożem, który dodatkowo uhonorowano nagrodą Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Nagrodę Społecznej Rady Programowej BDK przyznano Kabaretowi IGIEŁKI z GOK w Kolnie za profesjonalne przygotowanie wokalne "Szkolnych kataklizmów" w reżyserii Mirosława Korkusa.

Nagrodę Radia Olsztyn zdobył zespół PARAGRAF XII z Samorządowej Sz. P. we Frednowych za spektakl "Commedia della lingua".
Nagrodę Teatru im. Jaracza w Olsztynie przyznano Teatrzykowi Dziecięcemu z Bartoszyckiego Domu Kultury za "Calineczkę".
Nagrodę MBP w Biskupcu otrzymał Teatr PAWIE OCZKA ze Sz. P. Nr 2 w Biskupcu za "Bajkę o piesku Pepsiu, Bamboszce i dziwnych głowonogach" w reż. H. Bohdziewicz i H. Jaroszewicz.

Nagrodę Księgarni p. Bogumiły Boguckiej zdobył zespół MAŁA MANJA ze Sz. P. Nr 1 w Mrągowie.
Tradycyjnie również nagrodę specjalną ufundowała Pani Anna Domin z firmy MARDI, którą przyznano odtwórczyni roli "pieska Pepsia" z zespołu PAWIE OCZKA.

Jak zawsze, nie zawiedli sponsorzy, sympatycy, jak również organizatorzy "Lauru Złotej Rybki". Szczególne podziękowania należą się Piekarni Mazurskiej p. R. Oswalda, firmie MARDI, Społecznej Radzie Programowej BDK, firmie EVITA, Szkole Podstawowej Nr 2 w Biskupcu (gdzie żywili się uczestnicy Konkursu) oraz Pani Stanisławie Mikuła - "spirytus moveus" biskupieckiej imprezy.

Duży wkład w realizację tegorocznej imprezy włożyły również Domy Kultury z Jezioran, Laseczna, Sępopola i Węgorzewa. Gorące podziękowania składamy dyrektorom tych placówek - p.p. Zygmuntowi Utowko, Stefanowi Gurzyńskiemu, Tadeuszowi Sosnowskiemu i Barbarze Białobrzeskiej.

Zapraszamy za rok, na XXII Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych o "Laur Złotej Rybki - Biskupiec 2002".

Reklama






Tłumaczenia