Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Biskupiec. Krok do przodu

Biskupiec. Krok do przodu


Wstawiony przez admin 25 marzec 2003

Z inicjatywy pani Marii Szarek - sekretarz gminy oraz Krystyny Łapińskiej - wiceburmistrz Biskupca zostały zorganizowane spotkania integracyjno-zapoznawcze z osobami świadczącymi usługi turystyczne oraz artystami z gminy Biskupiec.

Na licznie zgromadzonym spotkaniu z agroturystami podsumowano poprzedni rok działalności oraz zastanowiono się nad wspólnym opracowaniem planu efektywniejszej promocji tej dziedziny turystyki. Nie zabrakło pytań dotyczących prawnych rozwiązań prowadzenia usług turystycznych, na które odpowiadali pracownicy Urzędu jak i zaproszeni goście. Dużo kontrowersji wzbudziły pytania dotyczące wymagań Sanepidu.

Urząd Miasta, jak i burmistrz jest zainteresowany państwa twórczością i działalnością. Chcemy pokazać państwa prace poza granicami miasta, a tym samym przyczynić się do ich promocji - takimi słowami rozpoczęła I spotkanie z artystami pani Krystyna Łapińska.
Uroczystość odbyła się w "Starej Kaflarni", gdzie artyści - malarze, rzeźbiarze, plastycy i hafciarki mogli wspólnie spotkać się i zaprezentować swoją twórczość.

Pięknie malowane płótna przedstawiające Biskupiec, okolice i przyrodę Warmii, oraz futurystyczne rzeźby jak i te tradycyjne nawiązujące do kultury i historii regionu, wraz z pięknie wyszywanymi serwetami to tylko część dorobku artystycznego prezentowanych przez przybyłych gości. Na co dzień prace są dostępna w "Galerii Szafa" w Biskupieckim Domu Kultury.

Spotkania miały także na celu zebranie i przygotowanie informacji do otwieranego 1 czerwca punktu informacji turystycznej.

Damian Wołejszo

Reklama

Tłumaczenia