Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Talenty muzyczne z Biskupca

Talenty muzyczne z Biskupca


Wstawiony przez admin 10 lipiec 2003

Talenty muzyczne z Biskupca

Zespoły muzyczne prowadzone przez Mirosława Korkusa przy Biskupieckim Domu Kultury po raz kolejny potwierdziły swoje umiejętności wokalne, zajmując wysokie pozycje VIII Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Piosenki w Rypinie. I miejsce w starszej kategorii wiekowej zajął zespół "My", młodszy grupa tworząca zespół "Wiolinki" powróciła z festiwalu z 3 miejscem.

Jak to się zaczęło ? - Krzysztof Rojewski - dyrektor BDK wpadł na pomysł utworzenia kółek zainteresowań m.in. wokalnego. Otrzymałem propozycję jego prowadzenia i stworzenia dwóch grup wiekowych, z których po wstępnej nauce uformowały się obecne zespoły - mówi o początkach Mirosław Korkus - pracownik Ośrodka Kultury w Kolnie, od lat związany z kabaretem "Agrafka", w którym zajmuje się komponowaniem muzyki i aranżacją utworów. Często nagradzany na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Zespół "My" działa około roku. Składa się z pięciu dziewczyn, uczących się w biskupieckich gimnazjach. "Wiolinki" tworzą uczennice szkoły podstawowej. W poprzednim roku - po niecałych 3 miesiącach istnienia - uzyskały II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Rypinie . Zespoły często występują na imprezach organizowanych przez BDK, gdzie podbijają publiczność poziomem wykonania utworów i świeżością aranżacji. - Postępy pracy są bardzo wyraźne, dużo ćwiczeń i trening wokalny zaczynają pomału owocować - dodaje M. Korkus.

Damian Wołejszo

Reklama

Tłumaczenia