Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Wystawa "Z zakamarka"

Wystawa "Z zakamarka"


Wstawiony przez admin 21 wrzesień 2003

W czwartkowy wieczór 18.09 w Biskupieckim Domu Kultury odbył się pierwszy powakacyjny "Czwartkowy Koncert Kameralny". Była to wyjątkowa impreza gdyż została połączona z wernisażem Olgi Anackiej prezentującej swoje prace w sali wystawowej BDK.

Koncert zgromadził nie tylko stałych bywalców, ale również przybyło wielu młodych ludzi. Wszyscy melomani słuchali pięknej muzyki epoki wczesnego i późnego baroku w wykonaniu Maksa Dondalskiego grającego na skrzypcach przy akompaniamencie Lucyny Żołnierek. Zaprezentowano utwory sławnych kompozytorów, do których należą m.in.: Niccolo Paganini, Henryk Wieniawski , Jan Sebastian Bach, Franciszek Schubert.

Wykonawca owych utworów ma 14 lat i wywodzi się z rodziny o tradycjach muzycznych. Obecnie uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Podczas przerwy odbył się wernisaż Olgi Anackiej studentki V roku ASP w Poznaniu, która otworzyła swoją wystawę pt.: "Z zakamarka". Jak sama autorka mówi - prezentowane prace są wynikiem poszukiwań twórczych z lat 2000-2002 i stanowią zbiór, który składa się z rysunków, grafiki oraz płaskorzeźb. Wystawa będzie czynna do 12.10.2003.

Damian Wołejszo

Reklama


Tłumaczenia