Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Wystawa Pro Kultury

Wystawa Pro Kultury


Wstawiony przez admin 05 maj 2006

Wernisaż wystawy twórców ze stowarzyszenia Pro Kultura, który odbył się w sobotę, 29 kwietnia, w Biskupieckim Domu Kultury, był dużym wydarzeniem kulturalnym w mieście. Na wernisażu pojawiło się około 50 osób.

- Jak na biskupieckie warunki, to sporo osób - ocenia Mariusz IIjasiuk, jeden z organizatorów imprezy i członek stowarzyszenia Pro Kultura.
Na wystawie prezentują się artyści korzystający z różnorodnych technik i form artystycznych. Są tu prace rzeźbiarskie, malarstwo, ceramika, fotografia, grafika i modelarstwo. Swoje prace pokazują: Mariola Kłopotowska, Sylwia Zdunek, Ewa Różańska, Marcin Zegarowicz, Jacek Idźkowski, Robert Abramczyk, Jiri Srajer z Czech, Tomasz Iljasiuk, Piotr Misior, Janusz Radziszewski, Damian Wołejszo i Mariusz Iljasiuk. Pro Kultura to młode stowarzyszenie, które działa na gruncie kultury dopiero od dwóch lat.

- Chcemy współpracować z domem kultury, bibliotekami, organizować koncerty i plenery - mówi Iljasiuk. Do odwiedzenia wystawy zachęca widoczna już z daleka instalacja złożona z dwóch 4-metrowych rzeźb, które stoją przed BDK.
- Te rzeźby to efekt akcji plenerowo-rzeźbiarskiej
z sierpnia ubiegłego roku, w której wzięło udział czterech rzeźbiarzy - wyjaśnia Iljasiuk. Wystawę w BDK będzie można oglądać do 20 maja. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-20, a w soboty i niedziele od 18 do 20.

Źródło: JaN, Tygodnik "Nasza Warmia"

Reklama


Tłumaczenia