Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych O Laur Złotej Rybki

XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych O Laur Złotej Rybki


Wstawiony przez admin 15 czerwuec 2008

Zespół teatralny "Brzdąc" ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie otrzymał nagrodę główną - Laur Złotej Rybki podczas XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych w Biskupcu. Jury w składzie Andrzej Fabisiak, Leszek Grad, Krystyna Jędrys, Władysław Katarzyński nagrodziło grupę za przedstawienie pt. "Przygody Rycerza Szaławiły" Jana Brzechwy w reżyserii Zbigniewa Jarzębskiego.

Na Gali Finałowej Konkursu zaprezentowało się 13 zespołów teatralnych z Warmii i Mazur. Srebrny Laur przyznano zespołowi teatralnemu "Arlekin" z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Lasecznik za przedstawienie pt. "Słowicza pieśń" autorstwa i reżyserii Zofii Asztemborskiej. Nagrodę młodym artystom wręczała wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Urszula Pasławska. Trzecie miejsce zajęła grupa teatralna "Koliber" z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie za przedstawienie pt. "Huba, buba, bang" Izabeli Degóreskiej w reżyserii Wioletty Żołądkiewicz. Organizatorzy dbają, aby każdy z zespołów, prezentujących się podczas finału otrzymał nagrodę. Swoje wyróżnienia przyznały m.in. Towarzystwa Kultury Teatralnej w Olsztynie i w Biskupcu, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek.

Konkurs adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży z Warmii i Mazur. Ma popularyzować sztukę teatralną, kultywować tradycje i promować piękno języka polskiego wśród uczniów. Wcześniej odbywały się eliminacje rejonowe w Ełku, Morągu, Lubawie, Barczewie, Węgorzewie, Szczytnie, Ornecie i Sępopolu. Uczestniczyło w nich w sumie 49 zespołów.

Ewa Drużyńska, źródło: biskupiec.pl

Reklama

Tłumaczenia