Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / "Aniolowo" 2006

"Aniolowo" 2006


Wstawiony przez admin 12 grudzień 2006

"Aniolowo" 2006

Była to wystawa prezentująca prace, których tematem był wizerunek anioła. Główne założenia wystawy to: różnorodność w zakresie formy jak i wypowiedzi artystycznej, promocja lokalnej twórczości, integracja twórców regionu, a także konfrontacja twórczości profesjonalnej i amatorskiej. Na wystawie zaprezentowało swoje prace 14 twórców z Sorkwit, Olsztyna, Nojdymowa, Biesowa i Biskupca

Wernisaż wystawy odbył się 9 grudnia w Biskupieckim Domu Kultury. Było to znaczące wydarzenie kulturalne. Na otwarcie przyszło ponad sto osób, co jest swoistym rekordem, jeżeli chodzi o tego typu imprezy w naszym mieście.

Wystawie towarzyszyły plenerowe pokazy tańca z ogniem przygotowane przez Nieformalną Grupę "Cicho-Sza" z Reszla. Tło muzyczne dla pokazu stworzyli biskupieccy bębniarze. Kolejna atrakcją był mini koncert poezji śpiewanej zaprezentowany przez młodzież licealną. Organizatorzy zapewnili również poczęstunek, a także kiermasz przedświątecznych drobiazgów.

Organizator: Stowarzyszenie Pro Cultura. Koordynator: Ewa Różańska – Turonek.

Stowarzyszenie dziękuje za pomoc w przygotowaniach: Pani Beacie Łokuciejewskiej, Pani Elżbiecie Turonek, Pani Ewie Olczak, Pani Hannie Janczewskiej, Pani Elżbiecie Przybylak, Biskupieckiemu Domowi Kultury.

Źródło: Stowarzyszenie Pro Cultura

Reklama

Tłumaczenia