Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Dla nadziei i dla rozrywki

Dla nadziei i dla rozrywki


Wstawiony przez admin 28 listopad 2008

Koncert charytatywny oraz gala muzyki disco polo – te dwa wydarzenia kulturalne zmobilizowały ostatnio mieszkańców Biskupca.
11 października – w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej – odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej Św. Łazarza "Lazarus" w Biskupcu przy współpracy z Biskupieckim Domem Kultury. Był to punkt kulminacyjny akcji "Gramy dla hospicjum" promującej wolontariat hospicyjny.

– Jest to akcja, w trakcie której wszystkie ośrodki biorące udział w ogólnopolskiej kampanii "Hospicjum to też życie" spotykają się ze swoimi społecznościami lokalnymi – wyjaśnia dr Krzysztof Nosek, dyrektor biskupieckiego "Lazarusa".

Poza przedszkolakami, uczniami biskupieckich szkół, członkami Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Biskupca, na scenie BDK-u wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Warszawie Mikołaj Bosch i Dariusz Podhajski oraz Agnieszka Patalon z synem Andrzejem. Dzień wcześniej NZOP Św. Łazarza po raz pierwszy przystąpił do kampanii "Pola Nadziei". Przy pomniku Jana Pawła II pracownicy, wolontariusze, władze miasta, ksiądz prałat Wiesław Badura i mieszkańcy posadzili żonkile – symbol nadziei. "Pola Nadziei" powstały także przy Przedszkolu nr 5 i Zespole Szkół.
Z kolei 24 października BDK zaprosił mieszkańców do hali sportowej w b. jednostce wojskowej na "Wielką Galę Disco Polo". Zagrali Boys, Akcent, Silver i Fokus. Choć muzykę disco polo wielu postrzega jako mało wyrafinowaną,publiczność dopisała.

– Bo przy tej muzyce jest najlepsza zabawa – mówi Ania, gimnazjalistka.
Oba wydarzenia pokazały, jak łączyć przyjemne z pożytecznym i udowodniły, że by uatrakcyjnić życie w małym mieście, wcale nie trzeba sięgać po wielkie gwiazdy.

Mariusz Wierzchowski. Przegląd Warmiński nr 11(18) 11/2008. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Reklama

Tłumaczenia