Jesteś tu:Informacje / Polityka / Biskupiec bliżej UE

Biskupiec bliżej UE


Wstawiony przez admin 27 luty 2003

Biskupiec bliżej UE

W Biskupieckim Domu Kultury zainaugurowano wojewódzką kampanię informacyjną, która miała przybliżyć społeczeństwu korzyści i straty jakie wiążą się z naszym przystąpieniem do Unii Europejskiej.

W spotkaniu uczestniczył sekretarz stanu w kancelarii premiera prof. Tadeusz Iwiński. Zaproszeni byli też parlamentarzyści wszystkich opcji politycznych, którzy reprezentują w Sejmie nasze województwo. Skorzystali jedynie Jerzy Czepułkowski (SLD), Stanisław Gorczyca (PO) i senator Wiesław Pietrzak (SLD). Sceptycznie nastawiona do Unii Halina Nowina Konopka (Porozumienie Polskie) w zastępstwie wysłała syna Tymona, dyrektora jej biura poselskiego, który odczytał list. Do przysłania listu ograniczył się też Mieczysław Aszkiełowicz z Samoobrony.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyła młodzież, eurosceptycy jak również entuzjaści wysłuchali wypowiedzi ministra oraz towarzyszących mu gości. Nie zabrakło pytań dotyczących poprawy sytuacji polskiego rolnictwa, oraz korzyści i zagrożeń jakie niesie ze sobą integracja europejska.

Reklama


Tłumaczenia