Jesteś tu:Informacje / Sport / Sport w Gminie - 2002

Sport w Gminie - 2002


Wstawiony przez admin 08 lipiec 2002

Adam Sznitko - kolarz LKK "Styropol" Biskupiec zdobył w Dobrzycach k.Krakowa tytuł Mistrza Polski Juniorów Zrzeszenia LZS w jeździe na czas. Podopieczny trenerów Jerzego Kowalskiego i Narcyza Klika osiągnął najlepszy czas (37,58 km/godz.) wśród 135 rywali. Gratulujemy sukcesu Adamowi oraz jego trenerom i życzymy kolejnych cennych tytułów.

Piotr Szkolnik - wychowanek UKS Sparta, prowadzony przez Andrzeja Korkucia jest pierwszym piłkarzem z Biskupca, który ma szansę zagrać w koszulce z białym orłem. Piotr został powołany do reprezentacji Polski do lat 15, której trenerem jest Michał Globisz. W roku 2001 z drużyna do lat 18 prowadzona właśnie przez Pana Globisza sięgnęła po mistrzostwo Europy. Zawodnikowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
Innym znanym piłkarzem pochodzącym z naszego miasta, byłym zawodnikiem "Tęczy", jest Adam Biedrzycki. Jednakże, mimo iż zagrał on w ekstraklasie blisko 200 meczów nie dostąpił zaszczytu występu w żadnej z reprezentacji Polski.

W zakończonym sezonie ligi okręgowej piłki nożnej "Tęcza" Biskupiec wywalczyła upragniony awans do IV ligi. Zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia tego sukcesu to: Bernacki Andrzej, Bernacki Tomasz, Chorużyk Leszek, Jarząbek Sławomir, Kacprzycki Artur, Kowalczyk Jarosław, Kowaleski Bartosz, Nowik Piotr, Pińkowski Sławomir, Rapińczuk Krzysztof, Rogoziński Jarosław, Rybkiewicz Piotr, Ziemak Sławomir, Wasilewski Lubomir, Radziszewski Mariusz, Ziemak Wiesław, Bieliński Łukasz, Hubacz Łukasz, Łach Andrzej, Nowakowski Jakub, Tokarski Sebastian, Pawłowski Kamil, Wnuk Marcin, Ptaszek Michał. Trenerami piłkarzy są: Wiesław Ziemak, Andrzej Korkuć, Dariusz Marchlewski (Kierownik Drużyny), Dariusz Puszkarski (Prezes Klubu), Józef Rybkiewicz. Życzymy powodzenia naszym piłkarzom i trzymamy za nich kciuki w czekających ich rozgrywkach.

Źródło: Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu

Reklama


Tłumaczenia