Jesteś tu:Informacje / Sport / Sport - statystyki rok 2000

Sport - statystyki rok 2000


Wstawiony przez admin 21 wrzesień 2000

Na terenie gminy działa 16 klubów sportowo-turystycznych, wykazujących dużą aktywność. Jednym z nich jest Biskupiecki Klub Sportowy "Tęcza" zrzeszający 102 zawodników (od trampkarzy do seniorów) szkolonych przez 5 instruktorów. Uprawiający piłkę nożną zawodnicy "Tęczy" grają w IV lidze krajowej i w lidze okręgowej.

Ludowy Klub Kolarski "Styropol" zrzesza 47 zawodników szkolonych przez dwóch trenerów. Klub zdobywa wysokie miejsca w mistrzostwach swego makroregionu i w mistrzostwach Polski.

W oparciu o Szkolny Związek Sportowy funkcjonuje system Szkolnych Igrzysk Sportowych obejmujący wszystkie szczeble uczniowskiej rywalizacji sportowej od wewnątrzszkolnego, poprzez miejski, gminny, powiatowy, wojewódzki, regionalny, aż do ogólnokrajowego. W tym systemie SZS przeprowadził dotychczas 18 imprez miejsko-gminnych, 12 imprez rejonowych, 2 imprezy o zasięgu wojewódzkim (w tym finał wojewódzkich indywidualnych biegów przełajowych). We wszystkich tych zawodach startowało łącznie ok. 2 500 zawodników.

Niezależnie od tego, w szkołach działają cztery Uczniowskie Kluby Sportowe: UKS "Dymer" przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Biskupcu (szkółka tenisa ziemnego -zawodniczka Klubu zdobyta mistrzostwo wojewódzkie wśród zawodników do lat 16-tu, szkółka pitki nożnej, zajęcia z koszykówki i ping-pong); UKS "Uczniak" przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Biskupcu (szkółka tenisa ziemnego, zajęcia ogólnorozwojowe oraz imprezy otwarte dla młodzieży całego miasta): Ludowy UKS "Czerwonka" przy Szkole Podstawowej w Czerwonce (piłka nożna, tenis stołowy, biegi przełajowe, szachy); UKS "Sparta" przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biskupcu (piłka nożna), który zamierza połączyć się z działającą od 5 lat w mieście sekcją taekwonda.

Reklama

Tłumaczenia