Jesteś tu:Informacje / Sport / Biskupieckie sukcesy sportowe

Biskupieckie sukcesy sportowe

Wstawiony przez admin 29 kwiecień 2005

Adam Sznitko kolarz LKK Styropol został powołany przez trenera Marka Leśniewskiego do 8-osobowej kadry Polski młodzieżowców. W kwietniu przebywał na zgrupowaniu kadry w Szklarskiej Porębie a także uczestniczył w wieloetapowym wyścigu Szlakiem Grodów Piastowych, gdzie spisał się wybornie. Zajął 2-gie miejsce w klasyfikacji górskiej a klasyfikacji generalnej na 130 startujących zajął 47 pozycję (7 wśród młodzieżowców). Obecnie Adam przebywa z kadrą w Moskwie (od 3 do 13 maja) i bierze udział w cyklu wyścigów na trasie lipcowych mistrzostw Europy, w których ma szanse wziąć udział.

Piotr Kula zawodnik BTŻ Biskupiec, członek kadry Polski juniorów bardzo dobrze zaprezentował się na regatach Pucharu Europy w Marsylii. Zajął w olimpijskiej klasie Laser Standard drugie miejsce wśród młodzieżowców (do 19 lat). W klasyfikacji generalnej uplasował się na 28 pozycji.

Brydżyści "Warmii Biskupiec" w składzie: Bogdan Ciuńczyk, Piotr Garbal, Andrzej Olczak, Robert Ostapczuk, Andrzej Pluciński, Stanisław Szczawiński, Arek Wojtecki, Tadeusz Więckiewicz, Roman Zieliński awansowali do III ligi.

Źródło: biskupiec.pl