Jesteś tu:Informacje / Sport / Gimnazjaliści z Biskupca mistrzami Powiatu w halowej piłce nożnej

Gimnazjaliści z Biskupca mistrzami Powiatu w halowej piłce nożnej

Wstawiony przez admin 21 marzec 2010

Rekordowa liczba 10 drużyn wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Olsztyńskiego w Halowej Piłce Nożnej Gimnazjalistów, które zostały rozegrane w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie. Najlepszymi piłkarzami powiatu okazali się gimnazjaliści z Biskupca, którzy w fi nale pokonali Dobre Miasto. Starostwo Powiatowe w Olsztynie zadbało o obsadę sędziowską mistrzowskiego turnieju oraz o pamiątkowe puchary i dyplomy dla drużyn, które zajęły pierwsze trzy miejsca.

W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba dziesięciu drużyn reprezentujących: Gimnazjum w Dywitach, Niepubliczne Gimnazjum w Ramsowie, Gimnazjum w Jonkowie, Gimnazjum w Biskupcu, Gimnazjum w Jezioranach, Publiczne Gimnazjum w Dobrym Mieście, Gimnazjum w Stawigudzie, Gimnazjum w Świątkach, Gimnazjum w Purdzie i Gimnazjum w Barczewie. Zacięte i emocjonujące rozgrywki toczyły się najpierw trzech grupach. Najlepsze dwie ekipy z każdej grupy uzyskały potem awans do kolejnych dwóch grup, gdzie w bezpośrednich pojedynkach zostali wyłonieni półfinaliści turnieju. W półfinale ekipa Dobrego Miasta zwyciężyła 3:0 zespół z Jezioran, a Biskupiec wygrał w stosunku 2:0 Świątki. W wielkim finale młodzi biskupczanie pokonali 1:0 Dobre Miasto. Trzecie miejsce na pudle przypadło gimnazjum w Świątkach, które wygrało w "małym finale" 2:1 z Jezioranami.

Jacek Niedzwiecki. Przegląd Warmiński nr 3(34) 03/2010. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.