Jesteś tu:Informacje / Sport / I Ogólnopolski Zlot Freerunnerów w Biskupcu

I Ogólnopolski Zlot Freerunnerów w Biskupcu


Wstawiony przez admin 01 grudzień 2010

Freerunner

Niewiarygodne ewolucje, skoki, przewroty i obroty, jakich jeszcze nie widzieliście - to wszystko będzie można zobaczyć od 3 do 5 grudnia w Biskupcu, gdzie odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Freerunnerów. Swój udział potwierdziły już ekipy z Wrocławia, Poznania, Torunia, Warszawy czy Konina.

Freerunnerami są przede wszystkim młodzi ludzie, którzy nie mogą spokojnie przejść koło murka, barierki, czy też drzewa, bez kombinowania, jak by tu wykonać ciekawy skok. Potrzeba wyzwolenia porządnej dawki adrenaliny określanych przez jednych akrobatami, a innych szaleńcami, motywuje do działania i szukania coraz nowszych i bardziej karkołomnych skoków. I właśnie takie zmagania będzie można śledzić w Biskupcu w dniu 4 grudnia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w godzinach od 9 do 13.

- Wszystkich miłośników ekstremalnych sportów zapraszamy do spotkania i podziwiania umiejętności freerunnerów - zachęca Dariusz Marchlewski z Biskupieckiej Federacji Sportu, głównego organizatora zlotu.

Pomysł organizacji ogólnopolskiego spotkania ludzi, którzy w karkołomny i ekstremalny sposób pokonują przeszkody na drodze wyszedł od grupy BC3RUN, która od kilku lat istnieje w Biskupcu.

- Chłopcy wystąpili do nas, żeby zorganizować zlot, na którym mogliby się spotkać i poćwiczyć Freerunnerzy z całej Polski - mówi Dariusz Marchlewski. - Na zlocie pojawią się grupy z Konina, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Torunia, Białegostoku i oczywiście Biskupca. Pokaz dla publiczności odbędzie się w sobotę 4 grudnia w sali gimnastycznej w SP 3 w Biskupcu przy okazji rozgrywanego od lat mikołajkowego turnieju w unihokeja. Chcę podkreślić, że będzie na co popatrzeć, bo chłopcy są zdolni, utalentowani i niezwykle odważni.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia