Jesteś tu:Informacje / Inne / Święta poza własnym domem

Święta poza własnym domem


Wstawiony przez admin 07 kwiecień 2003

Święta poza własnym domem

W dniu 20 marca br. w Biskupcu przy ul. Wiosennej wybuchł pożar poddasza budynku. Spaleniu uległa więźba dachowa, a także uszkodzona została część stropu nad ostatnią kondygnacją. Ogień nie naruszył lokali mieszkalnych, jednakże w wyniku akcji ratowniczej zostały one całkowicie zalane. Rekonstrukcja dachu, wymiana instalacji elektrycznej oraz odbudowa zniszczonych podczas akcji gaśniczej kominów - potrwa przynajmniej 2 miesiące.

Budynek zamieszkiwało 6 rodzin. W trakcie pożaru nikt nie doznał żadnych obrażeń. Komisariat Policji z udziałem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru.

Trzy rodziny otrzymały lokale zastępcze nad Miejską Biblioteką Publiczną w Biskupcu. Za przydzielone pomieszczenia, które rodziny będą zajmowały na czas remontu ich mieszkań, nie będą ponosiły żadnych opłat czynszowych ani medialnych. Budynek zabezpieczono plandekami i folią przed opadami atmosferycznymi. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupcu, po uzgodnieniu potrzeb z rodzinami najbardziej poszkodowanymi w wyniku pożaru, udzielił im pomocy rzeczowej (łóżka polowe z materacami, piecyki gazowe, koce, poduszki, kołdry). Dwie rodziny , będące w najcięższym położeniu, rodziny uzyskały wsparcie finansowe. Pracownicy MOPS są w stałym kontakcie z poszkodowanymi rodzinami i systematycznie w miarę potrzeb realizowana jest pomoc.

Według wstępnych szacunków na odbudowę zniszczonych części budynku niezbędna jest kwota około 80-90 tys. zł. Ostateczna kwota będzie znana po zakończeniu prac naprawczych - mówi Mieczysław Ostapkowicz z Referatu Inwestycji, Budownictwa, Remontów i Eksploatacji Urzędu Miasta. Koszty remontu obiektu poniesie gmina, która jest jego właścicielem.

Burmistrz Biskupca - Marek Domin apeluje do mieszkańców miasta i gminy Biskupiec o pomoc finansową na rzecz rodzin poszkodowanych w wyniku pożaru.
Wszystkich, którzy zdecydują się wesprzeć finansowo poszkodowane rodziny, prosimy o wpłaty na konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu: PKO BP Biskupiec nr 84 10203639 1010901173 z dopiskiem Pomoc Pogorzelcom.

Damian Wołejszo

Reklama

Tłumaczenia