Jesteś tu:Informacje / Inne / Sypiący się budynek i zaniedbany park

Sypiący się budynek i zaniedbany park


Wstawiony przez admin 30 wrzesień 2003

Biskupiecki Dom Kultury już od dłuższego czasu szpeci swoim wyglądem okolicę, w której się znajduje. Budynek nie widział kapitalnego remontu od kilkunastu lat. W poprzednim roku dokonano wymiany tylko centralnego ogrzewania oraz kilku grzejników. Budynek prosi się o dalszy remont. Wymiana drzwi wejściowych, rynien i okien to jedna z wielu potrzeb. W fatalnym stanie jest cała elewacja budynku. Odpadający tynk nie stanowi ciekawego widoku dla oczu. Sam burmistrz przyznaje, że budynek jest w bardzo słabym stanie - Remont BDK wymagałby bardzo dużych nakładów finansowych, a tych środków na to nie ma. Na przyszłość wymaga to zastanowienia, czy warto go wyremontować czy może przenieść lub wybudować nowy w innym bardziej atrakcyjnym miejscu. Jednak gwarantuję, że BDK będzie istniał - mówi Marek Domin, burmistrz miasta.
11park1_0.jpg

Duży problem stanowi dach - Trwa ekspertyza, dach jest pod obserwacją i na razie nie ma w planach jego remontu głównie z braku środków. Jest cały czas pod kontrolą, czy aby nie grozi zawaleniem - mówi Marek Domin burmistrz miasta.

Biskupiecki Dom Kultury otacza piękny park, w którym brakuje solidnych ławek. Te które były nie oparły się wandalom. Wśród ludzi powstaje wiele pomysłów na zagospodarowanie i modernizację całego terenu.

- Jest plan, żeby przeznaczyć środki na odnowę ławek. Kompleksowe zagospodarowanie terenu, będzie zależało od tego czy młodzież będzie się wokół tych miejsc gromadziła i wykaże zainteresowanie potrzeby rozbudowy tego terenu - mówi Burmistrz.

Grupa inicjatywna już powstała, liczy ok. 15-20 osób - mówi Krzysztof Janczara, przewodniczący Rady Miasta. - zgłosiła się do mnie grupa młodzieńców, którzy chcieli zaopiekować się tym terenem. Zadeklarowali pomoc i obiecali, że dopilnują porządku - dodaje. Radny mieszka w okolicy i już podczas kampanii wyborczej głosił, że zajmie się poprawą wizerunku parku. - małymi kroczkami teren zaczyna się rozwijać. Dzięki sponsorom na boisku zamontowano nowe bramki, obręcze do piłki koszykowej oraz huśtawki. W najbliższym czasie powstanie piaskownica oraz ławki. Próbujemy, jeśli nikt tego nie zniszczy, pomyślimy o czymś większym. - Na terenie parku znajduje się dobre miejsce, na którym mógłby powstać w przyszłości plac rekreacyjno-sportowy - mówi przewodniczący Rady Miasta. Studenci obiecali pomóc w opracowaniu komputerowej wizualizacji parku.

Spacerując ścieżkami po parku, nie natrafimy po drodze na żaden pojemnik na śmieci, co powoduje, że połowa nieczystości ląduje w stawie, którego stan i wygląd, i tak nie jest najlepszy. - pierwszy raz słyszę, żeby w parku nie było śmietników, sprawdzę to - mówi burmistrz. Stawek zostanie oczyszczony i pogłębiony. Postaram się aby ująć to w planach budżetowych na przyszły rok. Zobaczymy jak mieszkańcy będą o to dbali - dodaje burmistrz.

Planów jest sporo, dużo już poczyniono dzięki pomocy sponsorów i zaangażowanych w to ludzi ale fakt faktem, że wyremontowany budynek i zadbany park mógłby tworzyć jedną współgrającą całość.

Damian Wołejszo
Etykietowanie

Reklama

Tłumaczenia