Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Zespół Śpiewaczy "Wrzos"

Zespół Śpiewaczy "Wrzos"


Wstawiony przez admin 02 listopad 2000

Zespół Śpiewaczy "Wrzos" działa przy Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu. W zespole śpiewa 14 pań emerytek i rencistek w wieku od 60 do 82 lat. Zespołem kieruje i jednocześnie przygrywa na gitarze Danuta Kuchcińska. Akompaniuje jej na harmonii Elżbieta Żyłka, która poza graniem i śpiewaniem także pisze wiersze, mówiące najczęściej o tym, co dzieje się w zespole, czy też w Domu Dziennego Pobytu. Teksty utworów wykonywanych przez zespół są dziełem Janiny Wiśniewskiej.

Poprzez niespełna dwa lata istnienia zespołu ,,Wrzos" Panie występowały przed publicznością 20 razy. Dużym osiągnięciem zespołu było uzyskanie wyróżnienia w XXXI Ogólnopolskim Konkursie o Laur Seniora '99. Oprócz wyróżnienia dla zespołu Panie: Elżbieta Żyłka i Janina Wiśniewska dostały dyplomy za aktywną pracę i osiągnięcia w działalności społeczno-kulturalnej. Chórzystki uznają wyróżnienie właśnie "Wrzosu" spośród grona 80 zespołów z całej Polski, za sukces.

Poza występami zespół "obsługuje" różnego rodzaju uroczystości i imprezy okolicznościowe w Domu Dziennego Pobytu (spotkania opłatkowe, Andrzejki, ostatki, urodziny, imieniny, ogniska).

Na tak czynne działanie "Wrzosu" niewątpliwy wpływ mają Panie: Danuta Kuchcińska, która z ogromnym zaangażowaniem prowadzi próby śpiewu oraz Teresa Więckiewicz, kierownik Domu Dziennego Pobytu, stwarzająca ciepły, prawdziwie "wrzosowy" klimat. Słowa uznania należą się wszystkim chórzystkom. Panie, mimo podeszłego wieku, zawsze z uśmiechem, humorem i werwą uczestniczą w próbach.

Reklama


Tłumaczenia