Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Wyniki analizy odpowiedzi zawartych w ankiecie dotyczącej IV Dni Biskupca

Wyniki analizy odpowiedzi zawartych w ankiecie dotyczącej IV Dni Biskupca


Wstawiony przez admin 07 listopad 2000

Niestety zainteresowanie ankietami było niewielkie. Jednakże nawet z tej ilości odpowiedzi, którą posiadamy można wyciągnąć wiele cennych wniosków i znaleźć bardzo ciekawe pomysły. Podsumowując, okazuje się, iż ankietowani bardzo pozytywnie ocenili organizację IV Dni Biskupca.

Jest nam z tego powodu niezwykle miło i motywuje to nas do starań, aby za rok obchody święta naszego miasta miały jeszcze bogatszy i ciekawszy charakter.

Po zakończeniu tegorocznych Dni Biskupca rozważaliśmy skrócenie tych obchodów do 2 dni. Wydawało nam się iż 3 dni pełne imprez mogą zmęczyć. Jednakże większość głosów jest za tym aby nadal trwały one 3 dni.

Na pytanie o to, czy dotychczasowe miejsca, w których odbywają się imprezy kulturalne (Plac Konstytucji 3 Maja, Wyspa Kraks) są odpowiednie, padały odpowiedzi potwierdzające, a większość respondentów dodawała jeszcze Słoneczny Brzeg w miejscowości Rukławki.
Jak się okazuje, bardzo pozytywnie przyjęta została, po raz pierwszy przeprowadzona przez Handlowców, forma imprezy (rozrywka, handel) na Placu Wolności.

Na pytanie czy na Dni Biskupca powinny być zapraszane, w ramach zamkniętej, biletowanej imprezy, gwiazdy polskiej estrady nie było nawet jednej negatywnej odpowiedzi. Podobnie było z koncertem "Dla każdego coś", w którym prezentowane są różnorodne formy muzyki, jego formuła podoba się wszystkim.

Każdy z ankietowanych ma swoje ulubione imprezy sportowe, w których bierze udział. Wszystkie tego typu imprezy miały swoich zwolenników. Niewiele głosów na "nie" było także na pytanie, czy podczas Dni Biskupca powinny się odbywać koncerty zespołu kameralnego "Pro Musica Antiqua".

Pozytywnie oceniono pracę służb porządkowych i ochronę. Kilka uwag dotyczyło większej ilości i większych koszy na śmieci, co zgadza się z naszymi obserwacjami.

Wiele ciekawych głosów znalazło się w pytaniu o propozycje na następne obchody. I tak często powtarzającymi się pomysłami były: zawody typu "rzut beretem", czyli rozgrywki "pół żartem, pół serio". Wiele głosów proponowało także różne zmagania siłaczy, czy to na rękę, czy też podnoszenie ,,ciekawych" ciężarów. Kilka osób było za zorganizowaniem na którejś z naszych plaż rozgrywek w piłkę plażową. Znalazły się także głosy za zwiększeniem liczby imprez dla najmłodszych, zaproszeniem na Dni Biskupca zespołów muzycznych z zagranicy, zorganizowania loterii fantowej, teatru ulicznego, zorganizowania pokazu sztucznych ogni, walk rycerskich, czy widowiska „światło i dźwięk".

Na pewno przy organizacji kolejnych V Dni Biskupca wszystkie te głosy będą brane pod uwagę i w miarę naszych możliwości finansowo-organizacyjnych postaramy się choć kilka z nich uwzględnić w programie. Dziękujemy gorąco, tym wszystkim, którzy za pośrednictwem ankiet wyrazili swoje opinie na temat święta naszego miasta, dając w ten sposób dowód na to, iż interesuje ich to, co dzieje się w Biskupcu.

Reklama


Tłumaczenia