Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Spotkanie autorskie z Dr Bronisławem Dostatnim

Spotkanie autorskie z Dr Bronisławem Dostatnim


Wstawiony przez admin 18 marzec 2001

Dnia 16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Dr Bronisławem Dostatnim autorem książek podróżniczych, popularno-naukowych, pozycji dla najmłodszych czytelników, a także literatury dla pasjonatów lotnictwa.
Bronisław Dostatni ukończył Szkołę Lotniczą w Dęblinie, następnie Szkołę Główną Handlową, w której uzyskał stopień doktora, specjalizując się w problematyce międzynarodowego transportu lotniczego. W roku 1976 odbył swoją pierwszą podróż dookoła świata i od tego czasu podróżuje po niemal całym globie głównie w strefie Pacyfiku.

Posiada bogaty zbiór przeźroczy oraz kaset video prezentujących poznane kraje świata. Część z nich mogli obejrzeć uczestniczący w spotkaniu uczniowie Gimnazjum Katolickiego, którym autor barwnie i ciekawie opowiedział o swoich przygodach. Mogli oni również zakupić wiele pozycji książkowych wraz z dedykacją autora. Tych, którzy nie mieli możliwości kupienia książek Dostatniego zapraszamy do biblioteki, która w swoich zbiorach posiada następujące tytuły : LOTNICTWO:
"Drogi lotnicze świata", "Od Dedala do Jumbo Jęta"; KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE: "Moje wędrówki wśród roślin tropikalnych", "Sto tysięcy kilometrów dookoła świata", "Na kolorowych atolach Oceanii"; LITERATURA DZIECIĘCA: "Magda w świecie roślin", "Magda w świecie żywiołów", "Magda w świecie książek", "Magda w samolocie", "Magda w Disneylandzie".

Źródło: Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu

Reklama

Tłumaczenia